Aynı ayda doğan kişiler astronomide aynı burca sahip olmaktadır. On iki burç arasından, her burcun kendine has belli başlı özellikleri vardır. Genel olarak aynı burca sahip olan kişilerde aynı hal ve tavırlar söz konusu olmaktadır.

            Burçların kendine ait olan özellikleri ile her burcun birbiri ile uyum sağlayabilme konusunda da burçlar bize bir takım sinyaller vermektedir. Böylelikle aslında çevremizde bulunan kişilerin uyumu açısından burcunu sormakta ve burcunun karakteristik özelliklerini bilmekte fayda vardır.

            Burçlar arasından da adından çokça söz ettirmiş olan koç burcu ilk etapta dikkat çekmektedir. 22 mart- 20 nisan tarihleri arasında doğan koç burçları, astroloji tanılarına göre birbirine muasırdır.

Koç Burcu Karakteristik Özellikleri

            Koç burcu insanları adından da söz ettirdiği gibi biraz inatçı birazda geçimsiz yapıya sahiptir. Gerektiği kadar tutumlu fakat aşk hayatında sevdiğine bağlı ve fazla sahiplenme duygusu ile de biraz kıskanç biridirler. Lakin sözüne ve kendine güvenilir insanlardır. Sahip olduklarının değerini bilen sevdiğini tam seven fakat haz etmediğine de yanaşmayan belirli kişiler ile uyum sağlayan seçici burçlardır.
 
            Çoğunlukla yaşına göre olgun ne istediğini bilen ama biraz şüpheci kimliğe sahiptirler. Yeni tanıştığı insanı öncelikle süzgeçten geçirip daha sonra ona bağlanan koç burçları aslında kafa dengini bulduklarında çok arkadaş canlısı sevecendirler. Genellikle koç burçları ile uyumu yakalayan kişilerin arkadaşlıkları uzun soluklu devam etmektedir. Bu nedenle öncelikle tanışma evresi bu bağlamda koç burçları açısından önem arz etmektedir. 

Koç Burçları Hangi Burçlar İle Uyum Gösterir

Her burç ile uyum gösteremeyen koç burcuna muasır kişilerin anlaşabildikleri burçlar şunlardır;

Yay burcu: Birbiri ile aşırı uyumlu burçlardır. Yan yana geldikleri zaman vaktin hesabı yapılmaz

İkizler Burcu: Bu burçlar hem sevgili hem de arkadaş olarak denktir.

Kova Burcu: İki burçta yaratıcı kimliği ile iyi fikirler ortaya koyabilir.

Aslan Burcu: Yeteri düzeyde güçlü burçlardır. Bir araya gelince mükemmel bir güç ortaya koyacaklardır.

            Genel olarak koç burçları güçlü ve pozitif yönü daha ağır basan burçlardır. Bu bağlamda  insan ilişkileri kuvvetleri çevre yapısı geniş kaliteli kişilerdir.

Bir Cevap Yazın