Astroloji bir yol haritası olup, her insan için farklı bir yol çizilir. Astrolojide on iki burç olup her biri ayrı bir karakteri ve konuyu temsil eder. Koç burcu ile başlayan zodyak burçlar kuşağı balık burcu ile biter.
            
            Yay Burcu Genel Özellikleri

            Bu kuşağın 9. sırasında yay burcu bulunur. Ateş elementinde olup, değişken bir burçtur. Yönetici gezegeni Jüpiter’ dir. Jüpiter astrolojide şans, bolluk, yüksek öğrenim, din, inanç, felsefe, hukuk, adalet ve bilgelik gezegeni olarak bilinir. Yay burcu da yönetici gezegenin özelliklerini taşımakla beraber bağımsız, özgür, sporcu, gezgin ve kaşif burç olarak bilinir.

            Yay burcu dünyayı keşfederek bilgeliğe ulaşmaya çalışır. Özgürlük, bağımsızlık ve dürüstlük vazgeçilmezidir. Özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün olduğu için evlenmeyebilir veya geç evlenebilir. Dürüstlük onda patavatsızlık yapabilir. Öğrenme duygusu ikizler burcu gibi yüzeysel değil, derinlemesine olup bilgiyi adeta emmek ister.
 
            Zodyağın en büyük kütleye sahip gezegeni tarafından yönetilmesi ve bu gezegenin şans ve bolluğu simgelemesi yay burcuna sınırsız bir iyimserlik kazandırabilir. Adeta dünyaya gülümsemek için gelmiş insanlar topluluğu diyebiliriz yay burçları için.Yay burcunun fazla iyimserliği onu gerçeklerden koparıp, hayalperest yapabilir. 

            Aktif bir hayatı olan, evde duramayan, şehir şehir ülke ülke gezmese bile en azından parka çıkıp nefes almak isteyen insanlardır. Doğa ve hayvanlara düşkün olurlar. Doğa ile iç içe olmak onlara doyumsuz bir zevk verir. 
            
            Yay Burcu Olumsuz Özellikleri

            Yay burcunun olumsuz yönleri arasında patavatsızlığı, tutamayacağı sözler vermesi ve vaaza kaçan uzun  konuşmalar yapması sizi yorabilir. Hareketli yapısı, hayati risklere gözü kapalı dalması sizi ürkütebilir. Hareket onun en temel özelliği olup aynı yerde uzun süre kalmak hayattan soğutabilir. Her ne kadar bazen kaba gibi görünse de naif bir kalbi, Jüpiter büyüklüğünde merhamet sahibidir. Belki bir kova burcu gibi toplumsal hareketlilik adına hareket etmese de, vicdan adalet duygularında her zaman en büyük terazidir. 

            Ay Burcu Yay Genel Özellikleri

            Ay burcu yay olan insanlar duygusal açıdan özgür ruhlu olup, sorumluluktan kaçabilirler. Bağlanmak onlarda fobi olarak düşünülebilir. En sevgi dolu olduğu ilişkilerde bile kendi özeline zaman ayırmak isterler, yapamazlarsa ilişkiyi sonlandırabilirler. Sakar olabilirler. Jüpiter’e bağlı olarak duygularda aşırıya kaçma hali yaşanabilir. 

            Astroloji güneş veya ay burcu özelliklerine indirgenemeyecek bir ilimdir. Dolayısıyla sadece burç özelliklerini bilmek kişinin gideceği hayat haritası için yeterli gelmeyecektir. Her kişi için parmak izi özelliği gibi görülen doğum haritasının çıkarılması, hangi burç hangi evde veya birbirleri ile yaptıkları açıların hesaplanmasından ve yorumlanmasından sonra kişilik ve yol haritası en doğru şekilde elde edilebilir.

 

Bir Cevap Yazın