İnsan ile kainat arasında muazzam bir bağ vardır. Hava şartlarından, maden maddelerine, su kaynaklarından, coğrafi konumlara kadar her şey ile insan alakadardır, etkilenir ve tepki gösterir. Dolayısıyla evrende var olan her şeyin bir anlamı, bir manası olduğu ortaya çıkar. 

Bir bilim dalı olan astroloji gezegen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlar. İnsanın doğum anından Güneş’in hangi pozisyonda olduğunu gösteren göksel bir alanın sembolik ifadesine ise burç ismi verilmiştir.

Burçlar ve Zamanları
Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan)
Boğa Burcu (21 Nisan – 20 Mayıs)
İkizler Burcu (21 Mayıs – 20 Haziran)
Yengeç Burcu (21 Haziran – 22 Temmuz)
Aslan Burcu (23 Temmuz – 23 Ağustos)
Başak Burcu (24 Ağustos – 23 Eylül)
Terazi Burcu (24 Eylül – 23 Ekim)
Akrep Burcu (24 Ekim – 22 Kasım)
Yay Burcu (23 Kasım – 21 Aralık)
Oğlak Burcu (22 Aralık – 20 Ocak)
Kova Burcu (21 Ocak – 18 Şubat)
Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Terazi Burcu
Hava elementinden olan bu burçtaki kişiler çoğunlukla öncü ve pozitif bir yapıya sahip olurlar. Şanslı günleri Cuma ve şanslı sayıları 6 olarak tespit edilmiştir. Beyaz gül ve sarı papatya sevdiği çiçeklerden, pastel tonlar da sevdiği renklerden sayılmaktadır.

Terazi Burcu Özellikleri

Kararsızlıkları ile ünlü, hayat enerjisiyle dolu, estetik duygusu gelişmiş, büyülü bir havaya sahip cezbedici insanların burcudur. Hoş sohbetli, dost canlısı, sosyal insanlar da çoğunlukla bu burçtan çıkar. Ritmik hareketleriyle dans eder gibi bir hayat tarzı yaşarlar. En gergin ortamı bile istedikleri gibi yönetme yeteneğine sahip olurlar. Çünkü kafalarında müthiş bir denge vardır. Başarılı olmak için imkansızlığı değil, kendini yüceltecek elle tutulur konular üzerinde uyumlu bir şekilde çalışırlar. Lakin yaptığı işlerin doğruluğuna inandıkları halde, onay beklemekten de kendilerini alamazlar.

Ufak bir negatif yorum duyduklarında ise gülümseyerek ortamdan uzaklaşırlar. Çünkü asla tahammül edemezler. Zira gülümseyen çehrelerinin altında müthiş bir ego gizlidir.
Aşk ve sanata özel bir değer ve kıymet verirler. Adeta onlar için yaşam ögeleridir. Üçü bir arada yani akıl, mantık ve aşka sahip tanımaya değer güzel insanlardır.

Bir Cevap Yazın