Akrep, Astroloji tarihinde ki en özel burçlardan birisidir. Hem en zor insanlar arasında olurlar hem de anlaşması en kolay insanlardan. Onlar için siyah ve beyaz haricinde başka bir renk yoktur. Başka bir deyişle ”ya hep, ya hiç” felsefesiyle yaşarlar. Oldukça sakin ve az konuşan biri olarak görünmelerine rağmen girdikleri ortamda hemen dikkat çekerler. Akrep kadınının ve erkeğinin çok güzel veya yakışıklı olmaması durumu değiştirmez. İlginç bir çekicilik ve havaya sahiptirler.

Çoğu insan onları ”cimri” olarak tanır ama bu bir önyargıdır çünkü duruma göre parasını gözünü kırpmadan harcar. Paraya gerçekten önem verirler ama özel ilişkilerinde eğer gerçekten aşık olmuşlarsa bunun pek önemi kalmaz. Hatta birlikte olduğu kişiyi cesaretlendirip kalkındırmak için elinden geleni yapar.

Madem özel konulara girdik, şunu da belirtmekte fayda var; bu nezih insanlar kolay aşık olmaz, hep tereddütle ve korkarak adım atar ama bu durum, zannedildiği gibi bir korkaklık durumu değildir. Sadece işlerin hızlı ilerlemesi ve bir anda birini hayatına alma düşüncesi onu biraz ürkütür. Ama sevdiği zamanda tam sever, hatta çok sever. Bazen abartılmış kıskançlığı ve paranoyası olur ama işin aslını öğrenince çok rahatlar. Yine de her zaman içinde bir kuşku taşır çünkü o bir Akreptir!  

Kuvvetli Önseziler

6.hissi ve önsezileri oldukça gelişmiştir, kötü bir olay yaşayacağı zaman onun sıkıntısını bir kaç gün öncesinden içinde yaşamaya başlar. Güzel bir şey yaşayacağı ya da mutlu olacağı bir gelişme yaşanacağı zaman bunu da hisseder, nedenini bilmeden içi kıpır kıpır olur.

Onu Meraklandırın 

Bir Akrep’in ilgisini çekmek isterseniz onu meraklandırın, özellikle iş hayatı ve özel hayatında bir gizem yaratın çünkü o gizemli biridir. Hayatına giren herkes; iş hayatı, okul hayatı, ev hayatı, arkadaş çevresi veya özel hayatı hiç fark etmez, her zaman kendisine sakladığı bir şeyler vardır. Lütfen ona kızmayın, bu onun doğasında var.    

Oldukça güzel ve derin bakan gözleri varsa, doğal bir çekiciliği ve dikkat çeken bir tarzı varsa, işte o bir Akreptir.

Son Olarak

Etrafınızda bir Akrep insanı varsa lütfen ona söyleyin; sağlığına ve sakarlıklara dikkat etsin. Her ne kadar birçok konuda başarılı olsalar da sadece kendilerine etki eden sakarlıkları çok meşhurdur.

Bir Cevap Yazın